wtorek, 10 marca 2015

Instax

W ostatnim czasie stałam się szczęśliwą posiadaczką polaroida. Instax mini 8, bo o nim właśnie mowa, to jeden z kilku modeli produkowanych przez firmę Fujifilm.
Jego cena w większości przypadków waha się w granicach 300-350zł.
Wykonany z wytrzymałego plastiku.
Występuje w 5 wariantach kolorystycznych: biały, czarny, niebieski, żółty i różowy. Choć zdarzyło mi się spotkać jeszcze fioletowy i czerwony.
Zasilany dwoma bateriami AA, więc w razie rozładowania dostępne są w prawie każdym momencie.


Najistotniejszą rzeczą w tego typu aparacie są wkłady ( Fuji Instax Mini). Ich cena to ok. 30zł. W każdym boxie znajduje się 10 klatek. Logicznie można więc zauważyć, że cena jednego zdjęcia to ok. 3zł.

I w tym momencie pojawia się mocno dyskusyjna kwestia... czy warto? Aparaty cyfrowe zapewniają nam niewielkie koszty wywołania fotografii, natomiast w przypadku polaroida ogromną zaletą jest możliwość podzielenia się zdjęciami ze znajomymi zaraz po ich zrobieniu. Są one unikatowe i niepowtarzalne. Moim zdaniem są to aparaty idealne na imprezy czy spotkania z przyjaciółmi, lecz trzeba bardzo uważać, aby nie przesadzić z ilością robionych zdjęć, co w dalszym ciągu wiąże się z kosztami.

Rozmiar filmu to 54 x 86 mm, natomiast obszar zajęty przez obraz to 46 x 62 mm. Fotki można, więc łatwo zmieścić  w portfelu, albumie lub pudełku proponowanym przez producenta. Myślę, że to świetna możliwość trzymania blisko siebie ważnych fotografii, co w przypadku standardowo wywoływanych zdjęć 10 x 15 cm nie sprawdza się, aż tak dobrze.

Genialnym pomocnikiem są tryby fotografowania. W zależności od tego w jakim miejscu się znajdujemy i jakie panuje natężenie światła nad obiektywem  zapala się odpowiednia dioda. Dzięki temu mamy pewność, że zdjęcie będzie dobrej jakości, nie za jasne, nie za ciemne. Dodatkowym plusem jest tryb Hi-key, który dodatkowo naświetla zdjęcie, gdy znajdujemy się w ciemnym pomieszczeniu.


Podsumowując, Instax zapewnia doskonałą, ale niestety drogą zabawę. Myślę, że spodoba się każdemu miłośnikowi fotografowania i pozwoli zatrzymać wspaniałe chwile na dłużej.

Źródło zdjęć WeHeartIt

PS. Obiecuję, że posty będą od tej pory dodawane regularnie, ponieważ rozwiązałam problem związany z dostępem do komputera :D ( Thanks Dad :* )

Brak komentarzy: